

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 4.5 Ω |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | Parallel |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 71 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 2.7 mW |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Power Dissipation | 2.7 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 94 ns |
| Turn-Off Delay Time | 93 ns |
| Operating Supply Current | 225 µA |
| -3db Bandwidth | 71 MHz |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Logic Function | Multiplexer |
| Number of Inputs | |
| Supply Type | Dual, Single |
| Number of Outputs | |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Max Dual Supply Voltage | -8 V, 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | -3.3 V, 3.3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| On Resistance (RON) | 4.5 Ω |
| Logic Family | |
| Configuration | 2 x 4:1 |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$7.05128
Ext.Price$7.05128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.05128 | $7.05128 |
| 10 | $5.51732 | $55.17320 |
| 25 | $5.13373 | $128.34325 |
| 50 | $4.96420 | $248.21000 |
| 100 | $4.80027 | $480.02700 |
| 300 | $4.62400 | $1387.20000 |
| 500 | $4.45421 | $2227.10500 |
| 1000 | $4.29071 | $4290.71000 |
